Henkilöstö

Teatterin johto

henni-kalle_170

 

Kalle Lamberg
Teatterinjohtaja
p. 044 295 5352
kalle.lamberg@linnateatteri.fi

Henni Syrjänen
Toimitusjohtaja
p. 050 412 9990
henni.syrjanen@linnateatteri.fi

 

 

 

mariak_170

 

 

Maria Koponen
Markkinointijohtaja
p. 0400 264 110
maria.koponen@linnateatteri.fi

 

 

 

_DSC3837

 

Maiju Kotialho
Myynti- ja palvelukoordinaattori
p. 0400 323 031
maiju.kotialho@linnateatteri.fi

 

 
 

 

Sebastian Allén
Myyntivastaava
p. 0400 469 047
sebastian.allen@linnateatteri.fi

 

 

1

 

Tuula Rahunen
Palveluvastaava
p. 0400 262 941
tuula.rahunen@linnateatteri.fi

 

 

 

_DSC3966

 

Pauliina Timoska
Ravintolatoimenjohtaja
p. 0400 858 549
pauliina.timoska@linnateatteri.fi

 

 

 
_DSC5255  

Martin Langford
Keittiömestari
martin.langford@linnateatteri.fi

 

 

 

_DSC3840

 

Esme Raita
Keittiöpäällikkö
p. 0400 548 515
esme.raita@linnateatteri.fi

 

 

 

 

Linnateatterin toimisto, p. (02) 232 1215

Linnateatterin lipunmyynti (linnankatu 31) tuntia ennen esityksen alkua: 040 704 5630

Domino-salin lipunmyynti (puutarhakatu 8) esitysiltoina: 0400 152 100

Kiertuemyynti: kiertue@linnateatteri.fi tai p. 040 689 0048

Tuotanto

 

Sari Satama
Tuottaja
p. 044 720 1286
sari.satama@linnateatteri.fi

 

 

 

_DSC3773

 

Esa Näykki
Valo- ja äänisuunnittelija,
p. 041 506 6772
esa.naykki@linnateatteri.fi

 

 

 

_DSC3918

 

Marko Korkeaniemi
Valo- ja äänimestari,
työsuojeluvaltuutettu
p. 040 835 5138
marko.korkeaniemi@linnateatteri.fi

 

 

2

 

Kristian Uusitalo
Valo- ja äänimestari
p. 040 553 0169
kristian.uusitalo@linnateatteri.fi

 

 

 

anniina_170

 

 

Anniina Kuula
Pukusuunnittelija
p. 040 582 2251
anniina.kuula@linnateatteri.fi

 

 

 

Kaarina Kopola
Ompelija, puvuston- ja tarpeistonhoitaja
p.050 4607740

kaarina.kopola@linnateatteri.fi